Browar-Baltow-logo-
SKLEP ONLINE

PIERWSZA WARKA

Pierwszym gatunkiem piwa bałtowskiego, które zostało poddane warzeniu, był pils. Proces warzenia rozpoczął się od zasypania pierwszych 359 kilogramów ześrutowanego słodu. Kolejno uzyskania jednorazowo pierwszych 2 tys. litrów brzęczki, która schłodzona, natleniona i nachmielona trafiła do zbiornika. Po jego napełnieniu kolejnymi 2 tysiącami brzeczki, już z udziałem drożdży, rozpoczął się proces fermentacji, po którym tylko … leżakowanie i piwo gotowe! 

Linia do produkcji piwa Kaspar Schulz, którą dysponuje Browar Bałtów, należy do najlepszych na świecie. Ułożenie linii, przejrzystość, jakość technologii i wykonanie — robi ogromne wrażenie. Doskonałe urządzenia, jakość słodu, chmielu i wody, a przede wszystkim ludzie z pasją – to jest gwarancja dobrego, rzemieślniczego piwa!

Tworzenie jakości piwa zaczyna się na etapie tworzenia receptury i utrzymania balansu, czyli smaku, w którym dodatki są wyczuwalne. Co istotne nie dominują one nad charakterem piwa, a trunek oferuje nam coś więcej niż tylko intensywny smak i aromat imbiru czy kolendry.

Browar rzemieślniczy

To, co różni browary rzemieślnicze od przemysłowych, to utrwalanie. Koncerny dążą do tego, by ich piwa były „czyściutkie bez zamętnienia”. Dlatego specjalne tanki filtrują je do perfekcyjnej klarowności, co usuwa część białek. Naturalne, a zatem dłuższe klarowanie stosowane w browarze rzemieślniczym, zachowuje walory piwa, co chcemy osiągnąć w Bałtowie.

 

Udostępnij

Browar-Baltow-logo-
Strona zawiera materiały informacyjne oraz reklamowe dotyczące napojów alkoholowych.
Treści są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz skończone 18 lat?