Browar-Baltow-logo-
SKLEP ONLINE

Porter Bałtowski w Browarze Bałtów

Wielkimi krokami zbliżają się 1 urodziny istnienia bałtowskiego piwa rzemieślniczego na rynku piwnym w Polsce! Z tej okazji już od wielu miesięcy browarnicy szykują premierowy piwny trunek, a będzie nim Porter Bałtowski!

Porter Bałtowski

W ostatnich miesiącach linia produkcyjna browaru bałtów pracuje pełną parą, a to wszystko z powodu zbliżających się 1 urodzin! Z tej okazji browarnicy oferują kolejny gatunek piwny – to porter.

Czym wyróżnia się bałtowski porter?

Barwą – to najciemniejsze piwo, podkreślają browarnicy, co więcej jest  także najmocniejszym, bo ma, aż 8,4 % objętości alkoholu. To piwo delikatnie nagazowane, a jego piana charakteryzuje się beżową barwą.

Aromaty bałtowskiego portera to przede wszystkim wyczuwalna czekolada, kawa, palony karmel, skórka z pieczonego chleba oraz pożądane w porterze smaki suszonych owoców, a są to: śliwki, rodzynki i czereśnie).

Całość uzupełniają niskie do średnio wysokich aromaty palonych słodów. Nie są jednak tak intensywne jak w przypadku stouta owsianego. Porter to piwo wytrawne, początkowo słodkawe, jednak na finiszu wyczuwalna subtelna gorycz z polskich odmian chmielu: Marynka i Lubelski. Podawany w odpowiedniej temperaturze trunek charakteryzuje się rześkością. Jego tekstura (oleista) sprawia, że pijący ten trunek dostrzeże zalety piwa. Użyte słody w porterze są zdecydowanie bardziej subtelne oraz złożone. To odróżnia je od stouta.

Edycja limitowana

Porter bałtowski będzie wyjątkowy nie tylko za sprawa 1 urodzin browaru, ale i jego dostępności. W sprzedaży dostępna będzie ograniczona ilość piwnego trunku. Dlatego jeśli jesteś ciekawy, jak smakuje najmocniejszy piwny trunek w Browarze Bałtów, koniecznie odwiedź naszą restaurację.

Udostępnij

Browar-Baltow-logo-
Strona zawiera materiały informacyjne oraz reklamowe dotyczące napojów alkoholowych.
Treści są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz skończone 18 lat?