Browar-Baltow-logo-
SKLEP ONLINE

Browar Bałtów na 600-leciu Łodzi

W najbliższy weekend (28-30 lipca) miasto Łódź obchodzi swoje sześćsetne urodziny! Z tej okazji na ulicy Piotrkowskiej piwo będzie lało się hektolitrami – nie zabraknie również złotego trunku z Browaru Bałtów.

Łódź świętuje z Browarem Bałtów

Najlepsze browary rzemieślnicze na ulicy Piotrkowskiej, a wśród nich Browar Bałtów. To wszystko w ramach PIOTRKOWSKA Street Beer Łódzki Festiwal Piw Rzemieślniczych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-30.07.2023r. na odcinku ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

Na kranach dostępne będzie sześć rodzajów naszego piwnego trunku: Lager, Pils, APA, Miodowo-Propolisowe, Stout i Pszeniczne. Dla wszystkich preferujących wersję bezalkoholową dostępny będzie napój słodowy 0% OFF-ROAD.

Nasi piwowarzy z chęcią porozmawiają z Wami o piwie – zdradzając wyjątkowe składniki, które używamy w jego produkcji.

Łódź, porter bałtowski

Niepowtarzalna okazja

Dla prawdziwych koneserów piwa zabierzemy ze sobą limitowanego Portera Bałtowskiego. Normalnie możecie zakupić go tylko stacjonarnie w naszej restauracji. To najciemniejsze a zaraz najmocniejsze z naszych piw, które ma, aż 8,4 % objętości alkoholu.

Aromaty bałtowskiego portera to przede wszystkim wyczuwalna czekolada, kawa, palony karmel, skórka z pieczonego chleba oraz pożądane w porterze smaki suszonych owoców. Są to: śliwki, rodzynki i czereśnie. To trunek delikatnie nagazowany, a jego piana ma beżową barwę.

Całość uzupełniają niskie do średnio wysokich aromaty palonych słodów, które nie są tak intensywne jak w przypadku stouta owsianego. Porter to piwo wytrawne, początkowo słodkawe, jednak na finiszu wyczuwalna jest subtelna gorycz z polskich odmian chmielu: Marynka i Lubelski. Podawany w odpowiedniej temperaturze trunek charakteryzuje się rześkością. Jego tekstura (oleista) sprawia, że pijący ten trunek dostrzeże zalety piwa. Również użyte w porterze słody są zdecydowanie bardziej subtelne oraz złożone – co odróżnia je od stouta.

Do zobaczenia Łódź!

Udostępnij

Browar-Baltow-logo-
Strona zawiera materiały informacyjne oraz reklamowe dotyczące napojów alkoholowych.
Treści są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz skończone 18 lat?